Drodzy klienci!
Nasza Galeria Wnętrz jest nadal otwarta w regularnych godzinach funkcjonowania. Zapraszamy na zakupy i przypominamy o zastosowaniu się do zasad bezpieczeństwa.
Aktualne godziny otwarcia: Galeria Wnętrz: pn - pt: 10:00 - 20:00 | sobota: 10:00 - 18:00, Magazyn: pn - pt: 10:00 - 17:00 | sobota: 10:00 - 14:00

Nowoczesne pomysły na kominek

10 grudnia 2018

Nowoczesne wnętrza, wymagają perfekcyjnie dopasowanych stylistycznie detali, stąd i w zakresie kominków nie może być inaczej. Te wyjątkowo klimatyczne dodatki o prostej, a jednocześnie bardzo efektownej formie stanowią kropkę nad i wielu aranżacji, dlatego też warto pomyśleć nad ich wykorzystaniem podczas projektowania wnętrz. Wbudowane w ścianę lub oszczędnie zdobione ciekawymi materiałami kreują niepowtarzalną atmosferę, tylko jak dopasować je do nowoczesnych wystrojów?

Ciekawe trendy

Kominki wykonane w stylistyce nowoczesnej to przede wszystkim prostota formy, która wzbogacona jest ciekawą i zaskakującą formą wkładów kominkowych. Ich walorem są zastosowane w nich zaawansowane rozwiązania techniczne, przez co możemy korzystać z nich na wiele sposobów, a także w wielu miejscach.

Ich prezencja jest z reguły dosyć luksusowa, bowiem gładko wbudowane w ścianę bądź delikatnie dekorowane zachwycają we wnętrzu dodatkiem kamieni naturalnych, egzotycznego drewna bądź innych wysokiej jakości materiałów. Dbałość o ich estetykę sprawia, że nie przypominają one tradycyjnych opcji, a wręcz stają się dziełem sztuki – wyglądają niczym obrazy.

Poza kominkami na drewno dostępne są na rynku kominki gazowe oraz elektryczne, których w zasadzie nie trzeba obsługiwać. Można zainstalować je nawet w mieszkaniach, gdzie nie posiadamy przewodów kominowych. Dzięki ich wykorzystaniu każdy może uzyskać wyjątkową dekorację w nowoczesnym wnętrzu.

Piękne połączenia

Kominki w ponadczasowym wydaniu będą wspaniale prezentowały się otoczone blokami kamienia, różnymi odcieniami szarości, czy w układach podświetlonych wnęk, które pozwolą wydobyć ich piękno i uzyskać niesamowite efekty wizualne. Wnętrza z kominkiem wspaniale prezentują się w nowoczesnym wzornictwie, a proste detale pozwalają podkreślić walory tego cudownego źródła ciepła.