Drodzy klienci!
Aktualne godziny otwarcia: Galeria Wnętrz: pn - pt: 10:00 - 20:00 | sobota: 10:00 - 18:00 | niedziela: 10:00 - 16:00
Magazyn: pn - pt: 10:00 - 17:00 | sobota: 10:00 - 14:00

Szafy wnękowe - Zielona Góra

Szafy wnękowe

Szafy wnękowe cieszą się coraz większą popularnością, a to wszystko dlatego, że są idealnym rozwiązaniem do mniejszych mieszkań, gdzie niezbędne jest odpo-wiednie zagospodarowanie przestrzeni. Ponadto takie meble idealnie wpasują się we wnętrza, gdzie występuje dużo wnęk czy skosów. Najczęściej są one produko-wane pod konkretny wymiar, co sprawia, że można je spersonalizować do własnych potrzeb. Większość szaf jest także wyposażona w drzwi przesuwne, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem - dzięki niemu otwarte drzwi nie ograniczają przestrzeni.

Jaką szafę wnękową wybrać?

Szafy wnękowe najczęściej pełnią funkcję garderoby, dlatego też powinny być przede wszystkim odpowiednio duże, aby pomieściły wszystkie ubrania. Dobre zagospodarowanie wnęki umożliwia nie tylko zaoszczędzić nieco miejsca, ale także schować odzież i obuwie w niewidocznym miejscu. Najczęściej szafy wnękowe zamawia się pod wymiar, ale można je także zrobić samemu lub kupić gotowy pakiet w sklepie meblowym.

 

W Zielonej Górze szafy wnękowe znajdziemy między innymi w sklepie WOMAG.

 

W przypadku, gdy chcemy taką szafę wykonać własnoręcznie, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim bardzo ważna jest głębokość wnęki oraz sufit. Jeśli będzie on prosty, wystarczy zamontować system szyn i drzwi przesuwne. Natomiast we wnęce można zamontować półki i regały.

 

Bardzo często szafy z drzwiami przesuwnymi są wyposażone w lustro, co także jest świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim nie trzeba szukać dodatkowej przestrzeni na ścianie na powieszenie lustra. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca i wykorzystać je na coś innego. Warto jednak wiedzieć, że takie modele raczej sprawdzą się w salonach i sypialniach, aniżeli w przedsionku czy też korytarzu. Coraz częściej można zauważyć, że szafy wnękowe wypierają z rynku modele wolnostojące. Dlaczego? Otóż są znacznie bardziej praktyczne i pozwalają zaoszczędzić więcej przestrzeni, co jest istotne w przypadku mniejszych pomieszczeń.

 

Szafy wnękowe - idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Jeśli w pokoju nie ma wnęki, można skorzystać z modeli, które sięgają od podłogi do sufitu. Nazywane są one także komandorami. Charakteryzują się tym, że są bardzo pojemne, a przy tym wyglądają elegancko i pasują do aranżacji wnętrza. Alternatywną dla szafy wnękowej może być także model narożny, który również jest często wybierany.

 

W przypadku szaf wnękowych bardzo istotnym elementem są drzwi i ich system. Wybierając ofertę stolarza - lub firmy produkującej takie meble na zamówienie - można wybrać także preferowany styl ich zamykania. Najczęściej są to drzwi składane, przesuwne lub uchylne. Najatrakcyjniejszym i zarazem najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest system przesuwny, który nie tylko świetnie wygląda, ale pozwala zaoszczędzić niezwykle cenną przestrzeń. Wybierając taki wariant, szafa może stać nawet w wąskich pomieszczeniach, gdyż podczas otwierania drzwi nie blokuje się przejścia.

 

Szafy wnękowe z systemem przesuwnym mają zazwyczaj szyny, na których poruszają się skrzydła. Bardzo ważne jest to, aby drzwi nie były zbyt ciężkie, ponieważ mogą uszkodzić system jezdny lub same zostać zniszczone. Eksperci polecają wybierać dwa skrzydła, które odciążą nieco szyny, gdyż będą poruszać się w ograniczonym zakresie.

Zalety i wady szaf wnękowych

Szafy wnękowe mają kilka zalet, które zostały wspomniane już na wstępie. Przede wszystkim pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jeśli będą dobrze zaprojektowane, mogą ją nawet optycznie powiększyć - w szczególności, gdy na drzwiach znajdzie się lustro. Najczęściej wybieranym wariantem są szafy wnękowe sięgające do sufitu, w których można zamontować dodatkowe półki. Wtedy zazwyczaj są one zarezerwowane dla rzadziej używanych rzeczy, jak na przykład pościeli.

 

Szafy wnękowe, które są także często nazywane przesuwnymi (ze względu na stosowany w nich system drzwiowy), mogą jednak posiadać pewne wady. Jest to nieuniknione - jak w przypadku praktycznie wszystkiego. Źle wykonane lub zamontowane prowadnice spowodują, że po pewnym czasie otwieranie drzwi będzie droga przez mękę. Dlatego też przed kupnem lub odbiorem mebla niezbędne jest ich szczegółowe sprawdzenie w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia takich sytuacji.

 

Wybierając modele z podwójnymi drzwiami przesuwnymi istotnym minusem będzie brak możliwości korzystania z szafy przez dwie osoby jednocześnie. Jeśli będzie to problem, warto zastanowić się nad meblem z jednym skrzydłem. Szafy wnękowe można wybierać także ze względu na rodzaj zabudowy. Meble z pełną zabudową są wyposażone w podłogę, boki oraz tył. Natomiast w przypadku szkieletowej konstrukcji cała szafa opiera się jedynie na zamontowanych szynach drzwiowych. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim niski koszt szafy.

 

Szafy wnękowe - praktyczne rozwiązanie do domu

Szafy wnękowe to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie, które cechuje się praktycznością i komfortem w codziennym użytkowaniu. Bez względu na metraż domu czy mieszkania, bez problemu uda się ją wpasować w praktycznie każde wnętrze. Zanim jednak dokona się ostatecznego wyboru, warto przeanalizować oferty kilku sprzedawców. Dzięki temu uda się wyselekcjonować te meble, które będą idealnie spełniać oczekiwania domowników.