Drodzy klienci!
Nasza Galeria Wnętrz jest nadal otwarta w regularnych godzinach funkcjonowania. Zapraszamy na zakupy i przypominamy o zastosowaniu się do zasad bezpieczeństwa.
Aktualne godziny otwarcia: Galeria Wnętrz: pn - pt: 10:00 - 20:00 | sobota: 10:00 - 18:00, Magazyn: pn - pt: 10:00 - 17:00 | sobota: 10:00 - 14:00

Gdzie umiejscowić kominek?

10 grudnia 2018

Jeżeli zastanawiasz się nad umiejscowieniem kominka w domu lub mieszkaniu, musisz wziąć pod uwagę nie tylko aspekty funkcjonalne czy techniczne, ale także potrzeby, codzienne rytuały czy to, w jaki sposób spędzasz wolny czas. Jak zatem dobrać najlepsze rozwiązanie?

Narożne rejony pokoju

Najczęstszą alternatywą montażu kominka jest lokowanie go w narożniku pomieszczenia salonu czy sypialni. Instalowany kominek umiejscowiony jest wówczas pod kątem 45 stopni, dając wyjątkowo przyjemne wizualnie walory estetyczne. Jest to opcja najlepsza dla kominków tradycyjnych, a w przypadku nowoczesnych modeli, może być dosyć kłopotliwa w realizacji.

Ciekawą opcją w tym układzie jest ulokowanie kominka z dwoma szklanymi ścianami, co pozwala uzyskać niesamowity efekt po obu stronach ściany. To opcja bardzo ciekawa wizualnie, która doskonale sprawdza się w modernistycznych wystrojach wnętrza. Miłośnicy klasyki, mogą w narożnych częściach ściany wykorzystać kultową kozę, która nie zajmuje wiele miejsca, a jej charakterystyczna forma zachwyca.

Wbudowany w ścianie

Nowoczesne kominki pozwalają ulokować je w zasadzie w dowolnych miejscach np. na jednej ze ścian jadalni bądź pokoju dziennego, gdzie wnoszą wyjątkowy klimat. Aby zastosować kominek, warto wcześniej uwzględnić go w projekcie pomieszczenia, a otoczony ciekawymi półkami, szufladami czy schowkami będzie nadawał wnętrzu wspaniałego charakteru.

Każdy kominek można podkreślać ciekawymi detalami, w tym ciekawymi kolorami, wykończeniem z kamienia, cegły, drewna czy innych stylistycznych detali. Realizując wymarzony projekt z kominkiem w roli głównej warto przemyśleć późniejsze umiejscowienie telewizora, gdyż aby móc swobodnie go oglądać – wówczas dobrze jest umieścić kominek w prostopadłej do ekranu ścianie.

Bez względu na ostateczny wybór miejsca na kominek, jest to bezsprzecznie niesamowita alternatywa, która pomoże stworzyć wnętrze marzeń.