Salon z aneksem kuchennym – jak stworzyć idealne połączenie

21 listopada 2018

Jednym z wyjątkowo popularnych trendów ostatnich lat są salon z aneksem kuchennym, które pozwalają zyskać przestronne wnętrze, w którym miło spędzamy czas w gronie najbliższych. Warto jednak zadbać o to, aby połączenie salonu z kuchnią nie wpłynęło na jego ważną funkcję reprezentacyjną.

Stylowa kuchnia wisienką na torcie salonu

Tworzenie projektu otwartego aneksu kuchennego warto rozpocząć od jego komfortowego i co ważne – funkcjonalnego rozplanowania. Wyposażenie i jakość mebli kuchennych powinna być na wysokim poziomie, gdyż będą one przedłużeniem salonu. Rozwiązanie jakim jest salon z aneksem kuchennym to sposób na efektywne wykorzystanie przestrzeni, jednak połączenie tych dwóch ważnych stref powinno być spójne – zarówno w kolorystyce, wykończeniu mebli, jak również oświetleniu.

Rewelacyjnym sposobem na stworzenie funkcjonalnego i stylowego zarazem rozgraniczenia kuchni i salonu są wyspy kuchenne, będące doskonałym dodatkowym blatem roboczym. Ich rolę może pełnić również stół bądź barek. Wybór eleganckich materiałów wykończenia (drewno, stal nierdzewna, hartowane szkło czy kamień ozdobny) tego punktu, a także detale jak szuflady czy półki dodadzą dodatkową przestrzeń funkcjonalną i nadadzą wnętrzu stylu i charakteru.

Ciekawe detale

Urządzając salon z aneksem kuchennym warto poszukać nietypowych rozwiązań jak otwarte półki, sztuka użytkowa jak artystyczne akcesoria kuchenne i im podobne detale, które dobrane kolorystycznie do obu „pomieszczeń” stworzą niesamowity efekt. Ważne jest zadbanie o porządek i ciekawe elementy przewodnie łączące kuchnię i salon. Nie małe znaczenie ma tutaj również kolorystyka, która powinna być w miarę stonowana, gdyż dzięki niej uzyskamy elegancję i designerską nutę dla całego wnętrza. W takim wnętrzu, wyraziste dodatki czy ciekawe sprzęty AGD z pewnością nie zostaną niezauważone.