Pokój młodzieżowy dla rodzeństwa

21 listopada 2018

Bywają rożne sytuacje np. niewielka ilość pomieszczeń w mieszkaniu w bloku, w których rodzeństwo musi dzielić jeden pokój. Ma to być zatem ich wspólny kąt, który będzie wspólną oazą, miejscem do nauki, zabawy i spotkań z przyjaciółmi. W przypadku nastolatków tej samej płci jest to stosunkowo niewielki problem, gdyż najczęściej udaje się stworzyć spójną stylistykę odpowiadającą obojgu dzieci. W przypadku dzieci różnej płci, bądź w różnym wieku, dobór odpowiednich mebli i stylistyki wystroju pokoju dla młodzieży może być znacznie utrudniony.

Dostępna przestrzeń

Aby mądrze zaplanować przestrzeń dla rodzeństwa warto wziąć pod uwagę dostępne gabaryty wnętrza. W pokoju młodzieżowym można bowiem ciekawie zaplanować oddzielne strefy dla dzieci, zastosować łóżka piętrowe, osobne bądź na antresoli. W przypadku dużych pokoi, można połączyć różne stylistyki, a nawet wykorzystać odmienną kolorystykę przy łóżkach każdego z dzieci. Jeżeli mamy do dyspozycji niewielką ilość miejsca, konieczne może być wykorzystanie rozwiązań uniwersalnych i kompromisowych. Każdy ze współlokatorów powinien jednak dysponować własnym biurkiem, szafką oraz miejscem na skarby. Warto zadbać również o oddzielne półki na ubrania i inne drobiazgi.

Jak pogodzić różne potrzeby?

Pokój dla rodzeństwa odmiennej płci lub w różnym wieku, dobrze zaplanować wraz z nimi. Bogaty wybór inspiracji jakie oferujemy, a także ciekawe warianty umeblowania, dodatków i oświetlenia, pozwolą zapoznać się z możliwościami i wybrać te najbardziej dopasowane do potrzeb.

Nastolatki potrzebują własnej przestrzeni dlatego konieczne jest stworzenie im chociaż namiastki intymności. Doskonale sprawdzą się ścianki między łóżkami czy biurkami, itp. Każdy młody człowiek powinien mieć również pewną swobodę w ozdobieniu własnej przestrzeni, zyskanie miejsca na realizację swoich pasji czy też przechowywania własnych skarbów.