Na co zwrócić uwagę urządzając kuchnię?

21 listopada 2018

Projektując własne gniazdko w mieszkaniu czy domu, najczęściej najwięcej czasu poświęcamy na urządzenie kuchni. Jest ona bez dwóch zdań miejscem, w którym spędzamy mnóstwo czasu, dlatego powinna być między innymi ładna, przemyślana w detalach i praktyczna. Na co zatem w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę podczas jej urządzania?

Meble do kuchni

Kuchenne meble to istny miszmasz szafek o różnych wielkościach i pojemnościach, które muszą pomieścić naszą zastawę, garnki, sprzęty kuchenne czy akcesoria. Im ich więcej tym lepiej, dlatego kreując kuchnię, nie bójmy się ciekawych rozwiązań w tym zakresie – praktyka pokazuje, że zawsze się przydają!

Poza szafkami, warto pomyśleć o dobrym blacie, który jest centrum dowodzenia wszelakich działań w kuchni. Powinien zapewnić maksymalną przestrzeń, dzięki której będziemy swobodnie kroić, siekać, wałkować, stawiać, nalewać, przygotowywać posiłki i wykonywać im podobne czynności.

Wyspa kuchenna

Jeżeli posiadasz dużą przestrzeń kuchenną, bądź stawiasz na rozwiązanie jakim jest salon z aneksem kuchennym, wyspa będzie idealnym miejscem, które pomoże poszerzyć przestrzeń pracy, a także ciekawie podzieli te dwie strefy. Nie musi być ona typowym rozwiązaniem w postaci bloku meblowego, bowiem świetnie jej rolę spełni stół jadalniany z krzesłami. Stół tego rodzaju będzie doskonałym sposobem na zaangażowanie wszystkich domowników w prace kuchenne i wspólne przyrządzanie posiłków. Warto również zadbać, aby stół w kuchni wyposażyć w krzesła przynajmniej dla 6 osób.

Oświetlenie

Podstawowym elementem, o który warto zadbać w kuchni jest również oświetlenie, które pomoże optycznie powiększyć przestrzeń, a dodatkowo usprawni nasze kulinarne działania. W kuchni istnieje zasada, że im więcej światła tym lepiej, dlatego warto zadbać o kompleksowe podejście do tematu.