Na co zwrócić uwagę urządzając domowy gabinet?

21 listopada 2018

Gabinet to miejsce, które ma sprzyjać koncentracji i skupieniu, dlatego dobór mebli oraz stylistyki wystroju powinien być przemyślany w każdym calu. Przestrzeń wydzielona do pracy może być osobnym pomieszczeniem, bądź jedynie sprytnie urządzonym kącikiem w salonie czy sypialni. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę podczas jego urządzania?

Idealne biurko

Biurko jest kluczowym meblem każdego gabinetu, dlatego powinno być ono solidne, a jednocześnie funkcjonalne i stylowe. Wykonane z drewna, wyposażone w szuflady do przechowywania drobiazgów oraz posiadające obszerny blat, zapewni swobodę podczas wykonywania pracy. Biurko może być meblem wielofunkcyjnym, dlatego jego optymalny dobór, pomoże wykorzystać je na wiele sposobów.

Komfortowe siedzisko

Poza biurkiem, ważne jest wybranie doskonale dopasowanego do naszych potrzeb siedziska. Do dyspozycji są krzesła bądź fotele, które w zależności od ilości czasu spędzanego podczas pracy biurowej, powinny być dopasowane do potrzeb. Warto postawić na modele z możliwością regulacji, z wysokim i sięgającym łopatki oparciem, podłokietnikami oraz wypukleniem na wysokości lędźwiowej, co pozwoli uniknąć bólów kręgosłupa.

Doskonale dopasowane oświetlenie

Gabinet to miejsce przeznaczone do pracy, dlatego też należy je odpowiednio doświetlić, aby zapewnić komfort pracy. Oświetlenie powinno starannie obejmować całą przestrzeń roboczą, dlatego ważna będzie lampa biurkowa. Nie mniej istotne jest również oświetlenie całości gabinetu, które powinno sprzyjać skupieniu i kreatywności.

Warto zadbać o przestronne i uporządkowane wnętrze gabinetu, dlatego każdy detal – w tym dekoracje, kolorystyka mebli, ścian i dodatków, mają ogromne znaczenie. Mądrze przemyślana aranżacja pozwoli uzyskać harmonię i spójność, które przełożą się na efektywniejszą pracę i niesamowite wrażenia estetyczne ze strony odwiedzających nasz klientów czy kontrahentów.