Jak urządzić pokój młodzieżowy w mieszkaniu w bloku?

21 listopada 2018

Mieszkania w bloku najczęściej dysponują ograniczoną przestrzenią, a pokoje młodzieżowe zajmują najmniejsze pomieszczenia. Dopóki nasze dzieci są małe, urządzanie wnętrza nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku – najważniejsze jest miejsce do spania, niewielka szafa, większa przestrzeń do zabawy i miejsce na zabawki. Z czasem, gdy latorośl dojrzewa, konieczne staje się dokonanie pewnych istotnych zmian, które pozwolą młodzieży na stworzenie przestrzeni dla ich większych potrzeb, w tym np. przyjmowania gości.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Aby nasz nastolatek czuł się w swojej własnej przestrzeni komfortowo, warto zadbać o jej optyczne powiększenie. Doskonałym sposobem będzie wykorzystanie w tym celu białych mebli, które dodadzą przestronności. Styl wnętrza wyposażonego w jasne meble można dowolnie zmieniać poprzez akcenty kolorystyczne preferowane przez nasze dojrzewające dziecko. Najważniejsza jest tutaj jednak prostota, łatwość w utrzymaniu czystości oraz zgodność z trendami. Najlepsze będą w tym wypadku meble modułowe.

Przestrzeń na przechowywanie

Niewielkie wnętrza wymagają dobrej organizacji i wykorzystania funkcjonalnych rozwiązań jak wysoka zabudowa z zamykanymi szafkami na ubrania, a także otwarte półki na książki czy inne bibeloty. Całość powinna współgrać ze ścianą tworząc jedną spójną przestrzeń, a jednocześnie kompleksowo mieszcząc wszystkie rzeczy.

Sprytnym i zarazem bardzo atrakcyjnym dla młodzieży rozwiązaniem są łóżka na antresoli, których dolną przestrzeń można wykorzystać pod biurko, szafki bądź małą sofę. Konstrukcja tego rodzaju daje wiele dodatkowego miejsca, a nastolatek może swobodnie spędzać w swoim pokoju czas ze swoimi znajomymi. Oczywiście wybór dodatków oraz kolorów warto uzgodnić z naszym dzieckiem, gdyż wygląd pokoju powinien odzwierciedlać jego upodobania, pasje bądź styl, który jest mu bliski.