Jak urządzić mały salon?

21 listopada 2018

Mały metraż salonu to nie lada wyzwanie, jednak stosując kilka wskazówek, z pewnością uda się w nim stworzyć wyjątkowo przytulne i funkcjonalne zarazem wnętrze. W kreowaniu tego rodzaju pomieszczeń, warto zadbać przede wszystkim o optyczne powiększenie przestrzeni, w której będziemy mogli komfortowo odpoczywać.

Meble w małym salonie

Tworząc projekt salonu o niewielkich gabarytach najlepszą opcją, która pomoże stworzyć dodatkową przestrzeń będą niskie meble, które dodadzą całości lekkości. Ich spójna wysokość, a także mądre rozmieszczenie pozwolą uporządkować wnętrze. Funkcjonalne szafki czy półki, powinny być ułożone tak, aby zapewnić swobodny dostęp do okien, drzwi balkonowych, a także innych pomieszczeń. Warto również postawić na lekkie i łatwe w przenoszeniu stoliki kawowe czy krzesła. W małym wnętrzu doskonale zdadzą egzamin również fotele obrotowe, bądź niewielkie sofy – najlepiej modułowe lub narożnikowe.

Całość projektu powinna być przede wszystkim funkcjonalna dlatego świetnie sprawdzą się meble takie jak stoliki z szufladami, szafki na kółkach czy pufy z wewnętrznymi schowkami, które zapewnią sporo dodatkowego miejsca do przechowywania.

Kolorystyka i dodatki

Kolor w niewielkich wnętrzach to wyjątkowo ważny element, bowiem pozwala uzyskać niezwykłe efekty. Warto postawić w tym wypadku na jasne modele w odcieniach pastelowych, bieli, szarościach czy też naturalnym drewnie. Fronty mebli powinny być gładkie, ale świetnie dodadzą przestrzeni opcje lakierowane, szklane lub z elementami lustrzanymi. W kwestii kolorystyki sof lub foteli, warto przełamać jasne otoczenie mocnym akcentem np. w odcieniach czerni, szarości bądź intensywnych żółci i pomarańczy.

Dodatki nie mogą przytłaczać, dlatego warto poszukać ciekawych, wyrazistych dywanów, lekkich zasłon, luster, wiszących lamp i zminimalizować liczbę przytłaczających bibelotów, a całość zyska niesamowity charakter i przytulność.