Jak urządzić jadalnię?

21 listopada 2018

Pomieszczenie jadalniane to alternatywa, którą niełatwo uzyskać w każdym domu, jednak nawet fragment kuchni bądź salonu na nią przeznaczony, pomoże stworzyć wyjątkową atmosferę. Istnieje wiele ciekawych możliwości kreacji jadalni, dlatego warto pomyśleć nad opracowaniem również idealnego rozwiązania dla siebie!

Większość z nas łączy jadalnię z kuchnią bądź salonem, gdyż jest to zwyczajnie najbardziej praktyczne. Nawet przy niewielkich metrażach możliwe jest stworzenie nastrojowej i przyjemnej dla oka przestrzeni jadalnianej, która urzeknie domowników i gości. Oto kilka pomysłów:

Jadalnia z kuchnią w parze

Opcja jadalni w kuchni to idealna alternatywa dla rodzin z małymi dziećmi, bowiem jest bardzo praktyczna i ułatwia utrzymanie czystości w całym domu. Niewielka kuchnia ze stołem i krzesłami ułatwia przygotowanie posiłków. Nie bez znaczenia jest również łatwość dopilnowania dzieci, które mogą spędzać tutaj czas z rodzicem podczas odrabiania lekcji bądź zabawy przy stole. Bliskość kuchni i jadalni przyspiesza oraz bardzo ułatwia serwowanie posiłków, a minusem jest tutaj w zasadzie jedynie mało komfortowy widok brudnych naczyń itp.

Salon z jadalnią

Jest to popularne rozwiązanie, które może być również dodatkową opcją „dla gości” w domach, w których stół i krzesła na kształt jadalni znajdują się również w kuchni. Tutaj najlepiej jest umiejscowić stół z dala od szlaku komunikacyjnego – najlepiej w ustronnym punkcie salonu, gdzie może pełnić również inne funkcje.

Jadalnia pomiędzy kuchnią i salonem

W domach lub mieszkaniach z aneksem kuchennym w salonie, jadalnia będzie doskonałym rozwiązaniem, które pomoże oddzielić te dwie strefy, a dodatkowo stanie się głównym miejscem spotkań wszystkich domowników. To świetna alternatywa dla rodzin, które kochają spędzać czas razem.