Jak dobrać najlepsze oświetlenie do wnętrza?

21 listopada 2018

Oświetlenie dobrane w sposób odpowiedni do każdego wnętrza to gwarancja komfortu oraz ważny element funkcjonalny. Dobrze jest zatem przed pochopnym podjęciem decyzji, dobrze przemyśleć i zaplanować miejsca, w których umieścimy źródła światła. Dzięki mądremu podejściu do tematu, uzyskamy piękną i funkcjonalną przestrzeń.

Jak dobrać oświetlenie do naszego wnętrza?

Światło jest kluczowym elementem naszego życia, bowiem wpływa ono na nasze codzienne funkcjonowanie, stąd też warto zapewnić sobie odpowiednią dawkę światła każdego dnia. Ważne jest nie tylko światło dzienne, ale również i sztuczne, które powinno być maksymalnie zbliżone do naturalnego. Najwięcej światła potrzebujemy podczas pracy bądź wykonywania zadań, które wymagają skupienia i uwagi. Z kolei w czasie odpoczynku i relaksu, ukoją nas delikatne punkty oświetlenia.

W zależności od pomieszczenia, powinniśmy dopasować rodzaje źródeł światła do jego funkcji. Punktowe rozwiązania będą doskonałe do kuchni czy łazienki, natomiast obszerniejsze lampy wiszące itp., świetnie sprawdzą się w salonie, jadalni bądź sypialni. Oświetlenie w naszym domu, powinniśmy kreować jednak nie tylko pod kątem funkcjonalności, a również dekoracji wnętrza. Dzięki odpowiedniej kompozycji oświetlenia, możemy stworzyć wyjątkowy klimat, a także subtelnie podkreślić różne miejsca – np. poprzez oświetlenie podłogowe czy w obrębie schodów.

Jakie rodzaje światła stosujemy w domu?

W zaciszu domowym możemy wykorzystać trzy główne rodzaje świateł, mianowicie światła miejscowe, dekoracyjne oraz ogólne. Każde z nich zastosowane w odpowiednich konfiguracjach zapewnią komfort, pozwolą wyeksponować szczególne walory wnętrz, a także zbudują niezwykły nastrój. Podczas doboru oświetlenia, nie powinniśmy zatem skupiać się jedynie na zakupie lampy sufitowej, ale również kinkietach, światłach punktowych bądź innych rozwiązaniach, które dostępne są także w naszym sklepie.