Idealne meble do kuchni

21 listopada 2018

Wybierając meble do kuchni nie zawsze wiemy w którym kierunku skupić nasze poszukiwania. Stylowe modele zachęcają różnorodnością wykończeń, jednak nie zawsze w pełni odpowiadają naszym potrzebom. Podczas wyboru mebli warto zatem poza ich wyglądem, zwrócić uwagę na ich solidność, ponadczasową budowę, a także funkcjonalność. Zakup mebli kuchennych to najczęściej inwestycja na wiele lat, dlatego warto ją dobrze przemyśleć.

Krok pierwszy – zacznij od planu

Projektowanie kuchni, w tym także dobór mebli, wymaga uwzględnienia wielu czynników, w tym koloru ścian, rodzaju wykończeń, detali dekoracyjnych itp. drobiazgów. W pierwszej kolejności dobrze jest przemyśleć ustawienie mebli i przestrzeń jaką dysponujemy. Dzięki tej wiedzy, możemy określić jakie szafki, blaty, krzesła, stół czy inne detale będą możliwe do wykorzystania w naszym wnętrzu.

Krok drugi – określ styl zabudowy

Marzysz o wyjątkowej kuchni, dlatego określ czy ma być ona nowoczesna, bardziej w stylu retro, czy może tradycyjna. Mając określony typ, z łatwością dobierzesz kolory, wykończenia – w połysku, matowe bądź klasyczne, ramy, drzwiczki, uchwyty, przeszklenia, detale dekoracyjne itp. opcje, które będą spójne z wybranym trendem.

Krok trzeci – dobór mebli

Mamy plan i koncepcje – czas na zakupy. Wybierać możemy wśród mebli wykonanych z różnego rodzaju materiałów, a także w różnych wariantach kolorystycznych dlatego z pewnością znajdziemy coś, co doskonale pasuje do naszych pomysłów. Świetnie prezentują się zestawy monochromatyczne, ale odważniejsze kontrastowe połączenia mogą wnieść do wystroju ciekawy charakter. Poszczególne modułowe kuchnie pozwalają dobrać różnorodne szafki – zarówno dolne jak i zawieszane, a także ciekawe rozwiązania funkcjonalne, które ułatwią nam codzienne kucharzenie.

Oczywiście meble kuchenne to nie tylko szafki, bowiem należą do nich również stoły i krzesła, które warto dobrać stylistycznie do pozostałych elementów. Wielkość tych detali zależna jest od ilości domowników oraz przestrzeni jaką dysponujemy, dlatego wśród opcji dostępnych w naszym sklepie każdy znajdzie rozwiązanie szyte na miarę.