Drodzy klienci!
Nasza Galeria Wnętrz jest nadal otwarta w regularnych godzinach funkcjonowania. Zapraszamy na zakupy i przypominamy o zastosowaniu się do zasad bezpieczeństwa.
Aktualne godziny otwarcia: Galeria Wnętrz: pn - pt: 10:00 - 20:00 | sobota: 10:00 - 18:00, Magazyn: pn - pt: 10:00 - 17:00 | sobota: 10:00 - 14:00

Idealne fotele biurowe – jak dobrać?

21 listopada 2018

Narzędzie pracy jakim jest fotel biurowy, pełni niezwykle ważną rolę w efektywnym wykonywaniu powierzonych nam zadań. Odpowiednie warunki pracy są bowiem kluczowe dla komfortu i wyników naszej pracy. Wybór idealnych foteli pomoże skuteczniej realizować zadania zawodowe, a dodatkowo zapewni funkcjonalny i stylowy wystrój wnętrza.

Jakie cechy ma idealny fotel biurowy?

Dostępne na rynku modele foteli biurowych najczęściej wyposażone są w podobne podstawowe funkcje do których należy możliwość regulacji wysokości krzesła, siedziska oraz oparcia. Niektóre z nich dysponują również opcją ustawiania kąta nachylenia krzesła, a nawet regulacją podłokietników dla uzyskania maksymalnego dopasowania do sylwetki siedzącego. Różnorodność ustawień pozycji fotela pozwalają również na komfortowe zmiany pozycji siedzącej, co jest niezwykle ważne podczas wielogodzinnej pracy.

Doskonale dopasowany fotel biurowy powinien posiadać również profilowane siedzisko oraz oparcie, które dadzą ulgę naszemu kręgosłupowi. Ważną sprawą jest również materiał wykonania fotela – szczególnie w aspekcie stelaża oraz podstawy. Baza fotela powinna być stabilna i trwała. Same w sobie siedziska dostępne są w różnych wariantach, a te dobrze jest dopasować do indywidualnych potrzeb. Oczywiście materiał wierzchni siedziska warto dobrać również tak, aby nie powodował dyskomfortu, jak np. pocenie czy klejenie.

Wybierając idealny fotel, dobrze jest również zwrócić uwagę na materiał wypełnienia siedziska, gdyż wątpliwej jakości skład sprawi, że pod ciężarem siadającej osoby może się odkształcać. Fotel biurowy winien być ergonomiczny oraz wyposażony w dopasowane do podłoża kółka (które nie niszczą podłogi). Warto również zadbać o to, aby był kompatybilny z biurkiem przy którym wykonujemy zadania. Wygoda pracy jest niezwykle ważna, dlatego dokonując wyboru mebli biurowych, nie należy iść na żadne ustępstwa.