Funkcjonalność i indywidualizm – najnowsze trendy w projektowaniu kuchni

21 listopada 2018

Najpopularniejszym trendem w kreowaniu kuchni jest obecnie indywidualizm, który zachęca nas do porzucania utartych schematów, poszukiwania oryginalności czy innowacyjnych rozwiązań. Tradycyjne rozwiązania tracą na atrakcyjności, a cenione są opcje, które pozwalają żyć nam wygodniej i lepiej. Kuchnie są zatem maksymalnie funkcjonalne oraz w pełni spersonalizowane.

Czym jest indywidualizm w tworzeniu kuchni?

Poszukiwanie odzwierciedlających nasze indywidualne upodobania, obejmuje nie tylko wybór kolorów czy faktur wykończeń mebli. W nowym trendzie, cenione jest maksymalne dopasowanie do potrzeb, w tym w kwestii parametrów technicznych mebli, dopasowania ich do wzrostu, preferencji wykonywania czynności kuchennych, a także poruszania się w kulinarnej przestrzeni, która pozwala nam zyskać pełną swobodę ruchów.

Gotowanie oraz inne działania w kuchni mają nam sprawiać czystą radość, a przy okazji maksymalnie oszczędzać nasz czas, zapewniając pełen komfort obsługi i pracy. Nawet warianty retro czy bardziej tradycyjnych mebli zyskują nowe funkcjonalne rozwiązania, które czynią je wręcz szytymi na miarę.

Funkcjonalność nade wszystko

Kulinarne wyczyny to główny cel kreowania wyjątkowych, zindywidualizowanych projektów mebli kuchennych. Jako tło, mają one stanowić wdzięczną przestrzeń do pichcenia, ale również spędzania czasu w gronie bliskich. Funkcjonalne rozwiązania mają zapewnić pełen komfort użytkowania kuchni przez wszystkich domowników. Ważna jest łatwość w utrzymaniu czystości, proste wykonywanie czynności, możliwość efektywnego zagospodarowania pomieszczeń – nawet tych wyjątkowo małych, a także estetyka i ergonomia. Szafki nowoczesnych mebli posiadają szereg funkcjonalnych udogodnień jak przesuwne drzwi czy ciche zamykanie. Wyposażone są w laminowane blaty, a także doskonale dopasowane podłoże pod kątem innowacyjnych zlewozmywaków, płyt indukcyjnych czy innych akcesoriów i sprzętów.

Funkcjonalność kuchni pozwala obecnie gotować z przyjemnością, doprowadzać kuchnię do porządku w kilka chwil, a przy tym czuć się w niej swobodnie ciesząc się przestrzenią i praktycznymi ułatwieniami.