Feng shui w sypialni – najważniejsze zasady

21 listopada 2018

Ponieważ sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc naszego domu należy zadbać, aby pozostała oazą spokoju i doskonałym zakątkiem do regeneracji i wypoczynku. Kierując się zasadami feng shui możemy uzyskać wyjątkowy klimat, a ich wprowadzanie jest łatwe i przyjemne.

Odpowiednie ustawienie łóżka

Łóżko to mebel, bez którego nie sposób wyobrazić sobie sypialni. Jego wygoda oraz odpowiednia wielkość to podstawa wysokiej jakości snu i wypoczynku. Usytuowanie łóżka powinno być zatem odpowiednie, czyli przy ścianie, równolegle bądź prostopadle do drzwi, a także zapewniające dostęp do niego z trzech stron. Ustawione w środku pokoju może nieść problemy z odnalezieniem celu życia, a np. tuż pod oknem przyczyni się do utraty energii „chi” jednocześnie blokując jej dopływ.

Nie małe znaczenie ma również aranżacja wokół łóżka. Warto zatem zadbać o unikanie umieszczania nad nim rzeczy, które mogą spaść nam na głowę. Bałagan również nam nie służy, dlatego warto powalczyć o harmonię i porządek naszych przedmiotów znajdujących się w sypialni.

Kilka dodatkowych wskazówek

Wedle feng shui, sypialnia powinna być strefą wolną od urządzeń elektronicznych, które zakłócają właściwy przepływ energii, a wytwarzane przez nie pole magnetyczne może kierować nas ku depresji. Ważnym elementem jest również dbałość o stały dopływ świeżego powietrza – duszna sypialnia to miejsce, w którym wypoczynek jest niemal niemożliwy.

Oświetlenie w sypialni powinno być subtelne – najlepsze są świecie, które są łagodne i sprzyjają naszemu dobremu samopoczuciu. Nie bez znaczenia są również obrazy i zdjęcia umieszczone w miejscu snu – powinny być one pozytywne i kojące – żadnych mrocznych obrazów i np. zdjęć osób które już odeszły. Nie sprzyjają naszemu wypoczynkowi również lustra zawieszone na suficie, bowiem mogą być one przyczyną bezsenności.