Błędy w urządzaniu sypialni – co zrobić, aby była idealna?

21 listopada 2018

Urządzanie sypialni to nie małe wyzwanie, dlatego często pod wpływem impulsu bądź ze zwykłej niewiedzy popełniamy błędy, które niekorzystnie wpływają na jej wygląd oraz komfort. Aby zatem móc cieszyć się w pełni wyjątkową atmosferą w sypialni, warto zadbać o kilka drobiazgów!

Monotonia i nuda

Komplety meblowe łączące elementy takie jak łóżko, toaletkę, szafy, komody, a nawet krzesła to rozwiązanie, które już dawno odeszło do lamusa. Stawianie na różnorodność oraz ciekawe połączenia pozwalają na wykreowanie przestrzeni, która będzie bardziej osobista i zyska niepowtarzalny klimat. Twoja sypialnia powinna odzwierciedlać Ciebie, a nie okładkę magazynu, dlatego nie bój się szukać niebanalnych połączeń i wyraź siebie. Stylowa szafa z klasycznej kolekcji, stara komoda po babci oraz szafki nocne w wyrazistych kolorach to gwarancja ciekawego efektu.

Brak fotela

Wiadomo, nie każda sypialnia pomieści fotel, ale miejsce w którym możesz spokojnie usiąść czy też ubrać się to doskonały dodatek, którego nie powinno zabraknąć. Doskonale sprawdzi się krzesło, wyższa pufa czy leżanka – w zależności od metrażu możesz dopasować fajną opcję, która doda Twojej sypialni funkcjonalności.

Mroczne klimaty

Wiele osób lekceważy znaczenie oświetlenia w swojej sypialni, ograniczając je do drobnych lampek ledowych czy nocnych. Jest to spory błąd bowiem sypialnia powinna być wyposażona w nieco większą ilość punktów światła, które w zależności od potrzeb pozwolą stworzyć przytulny klimat we wnętrzu.

Bałagan

Porozrzucane graty, zbyt dużo książek i bibelotów na półkach czy kąty wypełnione ubraniami nie wpływają na komfort przebywania w sypialni. Niechlujny i zagracony pokój to ostatni o czym marzymy w sypialni, dlatego w tym wnętrzu warto postawić na minimalizm. Spokój i harmonia to podstawa.