A może salon w stylu skandynawskim?

21 listopada 2018

Fascynacja stylem skandynawskim sprawia, że wiele osób pragnie stworzyć wnętrza właśnie w tym uroczym klimacie. Skandynawski klimat to przede wszystkim jasne przestrzenie, które uzupełnione w szare bądź czarne elementy z nutą kolorowych dodatków, kreują minimalistyczną i przytulną zarazem przestrzeń.

Chłodna stylistyka, ale również niebanalne połączenia

Inspiracja stylem skandynawskim dla wielu sceptyków oznacza chłodne wnętrza, które są zupełnie odmienne od tych, które znamy. Warto jednak pamiętać, że dobrze opracowany projekt pomoże wykreować wyjątkowo funkcjonalną, a także estetyczną oraz bardzo przyjazną dla każdego przestrzeń. Pozorna monotonia kolorystyczna bieli, czerni i szarości, może być tutaj bowiem przełamana ostrymi akcentami w postaci czerwieni, odcieni żółci bądź błękitów i zieleni. Taka realizacja naszego wystroju może zatem kreować wspaniałe i bardzo radosne wnętrze, w którym fajnie się żyje.

Nie bójmy się eksperymentów

Urządzanie salonu w stylu skandynawskim warto rozpocząć od doboru mebli, które powinny być przede wszystkim jednolite kolorystycznie. Spójność mebli, odcieni ścian, oświetlenia czy zasłon, można urozmaicić później właśnie szalonymi w kolorystyce dodatkami, które będą kropką na i całej aranżacji.

W stylu skandynawskim warto postawić na eksperymenty i dla przykładu, łączyć stary babciny stolik drewniany z jasnymi krzesłami oraz kolorowymi poduchami. Świetnie sprawdzi się również odnowiona przeszklona szafka w połączeniu z wyrazistymi akcesoriami wewnątrz. Klasyczna kanapa w odcieniu szarości zyska zupełnie nowy i z pewnością daleki od nudy wymiar wraz z dodatkiem energetyzujących kolorystycznie poduch. Styl skandynawski pomimo że rządzi się swoimi prawami daje wiele pola do popisu dla każdego amatora niebanalnych kreacji we wnętrzach – w naszym asortymencie znajdziecie całe mnóstwo inspiracji!