Jak udekorować mieszkanie na święta

Święta coraz bliżej i czas zabrać się za dekorowanie domu. Przystrojone wnętrze wprowadzi nas w świąteczny klimat i pozwoli zachwycić gości. Praktycznie wszystkie ozdoby świąteczne możemy wykonać własnoręcznie i nie potrzeba do tego wielkich umiejętności manualnych. Wystarczą dobre chęci, trochę wyobraźni i odrobina czasu. Podpowiadamy, jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia.

Ozdoby choinkowe

Nikt nie wyobraża sobie świąt bez choinki. Może ona być mała, duża, sztuczna, żywa, ale musi się znaleźć w naszym domu. Drzewko możemy udekorować w dowolny sposób, w zależności od naszego gustu i dostępnych materiałów. Zawsze doskonale sprawdzają się ozdoby w kolorze czerwonym lub złotym. Coraz częściej choinkę przystraja się wyłącznie lampkami. Jeśli wolimy mniej minimalistyczną wersję, dobierzmy bombki w jednym kolorze. Na choince fantastycznie będą wyglądać też własnoręcznie wykonane ozdoby, takie jak papierowe gwiazdki czy dzwonki. Na drzewku z powodzeniem mogą zawisnąć również pierniczki lub cukierki. Może przetrwają całe święta 🙂

Pierniczki to ładna i jednocześnie smaczna ozdoba na Boże Narodzenie. 

Dekoracje na okno świąteczne

Choinka to nie wszystko. Na Boże Narodzenie warto pomyśleć o udekorowaniu wielu miejsc. Świątecznie ubrane okna wprawią wszystkich w dobry nastrój. Jak udekorować okna na święta? Możliwości jest dużo. Świetnie sprawdzi się zawieszenie na karniszu girlandy z malutkich lampek lub przywiązanie do długiej wstążki zakończonej bombką lub inną ozdobą. Na parapetach warto ustawić świąteczny lampion lub świecznik. Ważne, by światło lampek nie było zbyt agresywne.

Cynamon, orzechy, szyszki i pierniczki – te drobiazgi rewelacyjnie oddadzą świąteczny klimat.

Wigilijny stół

Podczas świąt najwięcej czasu spędzamy przy stole w salonie lub jadalni. Dlatego dobrze jest odświętnie przybrać stół i krzesła. Stół nakryjmy eleganckim obrusem i poustawiajmy bożonarodzeniowe serwetki, które nie tylko są bardzo klimatyczne, ale i praktyczne. Na środku stołu połóżmy sianko oraz ustawmy dekoracyjny stroik. Taki stroik możemy kupić, ale także przygotować sami. Wystarczy kilka gałązek iglastego drzewa, kokardki, szyszki i świeczka. Prosta i jednocześnie niebanalna ozdoba gotowa. Warto także pomyśleć o subtelnym przybraniu krzeseł. Z pewnością dobrze wyglądać będą malutkie stroiczki czy kokardki przyczepione do oparcia krzeseł. Mała rzecz, a potrafi odmienić wygląd zwykłego mebla. Jeśli nad wigilijnym stołem wisi żyrandol, można go wykorzystać i przywiesić do niego szklane sople czy gwiazdki.

Przy wigilijny stole spędzimy dużo czasu, dlatego warto odpowiednio go udekorować. 

Ozdoby świąteczne do pokoju

W mieszkaniu możemy także pododawać inne elementy ozdobne. Nad kominkiem świetnie komponować się będą mikołajowe skarpety, łańcuch lub wiszące gwiazdki. Na półkach czy komodach warto poustawiać pomarańcze ponabijane goździkami – nadadzą one pięknego, świątecznego aromatu w całym domu. Wszelkie świąteczne świeczniki, stroiki, figurki czy popularne cotton balls (świecące kule) również rewelacyjnie nadają się do udekorowania wnętrza.

Subtelne dodatki budują atmosferę Bożego Narodzenia. 

Bożonarodzeniowy wystrój domu

Dom na Boże Narodzenie możemy udekorować na wiele różnych sposobów. Ozdoby do salonu czy kuchni możemy kupić, ale także przygotować samodzielnie. Dekoracje świąteczne budują atmosferę, ale pamiętajmy, by nie przesadzić. Kilka ozdób wystarczy, aby stworzyć niepowtarzalny klimat Bożego Narodzenia. Po udekorowaniu mieszkania pozostaje nam czekać na gości i cieszyć się świętami.

Świąteczny wystrój mieszkania przywoła magię Bożego Narodzenia.